Pro vaše město, obec, muzeum, galerii, hotel nebo tábornický oddíl vyrobím na míru důstojnou a reprezentativní kroniku, do které bude radost psát nové řádky. Záleží mi na kvalitě a dlouhověkosti, tak aby kronika mohla sloužit i několik desítek let. Velké prázdné listy čekají jen na vaše zápisy.

  • mnoho rozměrů a druhů papírů na výběr, běžně používám bílý ofset 120 g
  • možnost objednat štoček (raznici) s vlastním znakem, logem či erbem
  • desky v kůži, papíru nebo plátně mnoha barev

Online poptávka kroniky nebo svatební knihy

Po vyplnění poptávky do 3 dní obdržíte e-mailem rozpočet, s jehož potvrzením se dám do práce.

Z čeho můžete vybírat

Protože pamětní kronika nebo svatební kniha není věc, která by se pořizovala každou chvíli, záleží mi na tom, aby byl zákazník s jejím vzhledem co nejvíce spokojený. Přímo u mě v dílně si může prohlédnout všechny materiály a zvolit si nejvhodnější kombinaci barev, odstínů, písma, gramáže papíru, zlacení a jiného zdobení.

Desky

Nejčastěji se na desky používá hovězí i kozí kůže, která odolá nepříznivým vlivům počasí i na těch nejdrsnějších skautských výpravách. Zvolit se ale dá i polokůže, omyvatelné plátno nebo ruční papír.

Zlacení (potisk desek)

Na hřbet a desky vám mohu vyzlatit název instituce, která si kroniku pořizuje. Zlacení se dělá mosazným písmem silným tlakem za vysoké teploty přes barevné folie. Takový obtisk je pak plastický a dlouho vydrží.

Po domluvě vám mohu sjednat výrobu hořčíkové raznice vlastního loga, erbu či znaku. Tu pak můžete opakovaně používat na všechny vaše kroniky, desky, zápisníky nebo pouzdra. Cena raznice se pohybuje ve stokorunách a počítá se podle plochy.

Papíry

V kronice je sice nejdůležitější váš obsah, ale na čem bude napsaný, také záleží. Vybírat se dá z bílého ofsetového papíru nejrůznější gramáže, barevných tónovaných papírů anebo z mnoha originálních ručních papírů např. z Velkých Losin. Není problém zvolit si i střídání více druhů papírů. Zvlášť pěkné pak je, vybrat nějakou výraznou předsádku (první dva listy, kterými je blok upevněn do desek) z jiného papíru.

Do některých kronik se často lepí fotografie, výstřižky a obrázky. V takovém případě pak často dojde k nabobtnání knižního bloku oproti původnímu hřbetu a kronika se stává nafouklou. Pokud již dopředu víte, že se jedná o váš případ, mohu vám přidat do hřbetu proklady, díky kterým předimenzování obsahu omezíte.

Ochrané pouzdro

Pokud se kronika často přenáší nebo zkrátka chcete, aby vám vydržela ještě déle bez poškození, můžete ji uchovávat v pouzdře. To je potaženo papírem či plátnem v barvě kroniky nebo v barvě, která s ní ladí a tvoří tak její nedílnou součást.

Kronika nebo svatební kniha super expres rychle

V některých neočekávaných případech se může stát, že budete potřebovat kroniku nebo nejčastěji kondolenční knihu velmi rychle. Protože například schnutí lepidla v lisu protahuje běžnou výrobu na několik dní, mám pro tyto případy předpřipravené jednotlivé části, které se podle potřeby pouze spojí do celé kroniky.

Výběr materiálů je tak sice užší, zato stále dostanete pěknou a kvalitní ručně šitou kroniku, která vás bude důstojně reprezentovat.

Pro koho se kroniky hodí

Dlouhodobě dodávám kroniky do řady měst a obcí po celé ČR. Hotely a restaurace zdobí kroniky pro vzkazy spokojených a významných hostů. Kurátoři a ředitelé muzeí si mohou v návštěvních knihách přečíst vzkazy návštěvníků. Kamarádi z tábornického oddílu po letech zavzpomínají nad kronikou jejich dobrodružných výprav.