Knihvazačství Petr Rumler

Jmenuji se Petr Rumler a jsem knihvazač, či chcete-li knihař. Řemeslo mě naučil pan Jiří Vegricht, u kterého jsem pracoval v knihařské dílně Uměleckých řemesel. Svou dílnu jsem založil v roce 1991. Tehdy jsem se pustil plnou parou do knih. První dílna byla v Holešovicích a odnesla ji povodeň v v roce 2002.

Následovalo stěhování na kopec. Od roku 2010 působím v Praze 6, ve i Svatovítská ulici 5. V knihvazačství jsem pracoval vždy sám. Jsem tak přímo zodpovědný za veškerou odvedenou práci a mohu ručit za její kvalitu.

illust-hp
stare-stroje

Technické zázemí

Jsem milovník starých knihařských strojů, které díky své poctivosti perfektně slouží dodnes. V mé dílně tak naleznete, kromě půltunového odkládače na kávu, veškerou techniku pro výrobu knih. Několik různých lisů na schnutí lepidla, pákové nůžky zvané papšer na přesné sekání papírů, řezačku pro zaříznutí knižního bloku, či zlatičku pro vyražení titulu do desek nebo hřbetu knihy.

Pokud máte doma nějaký knihařský stroj a chcete ho odvézt do sběru, zkuste mi jej raději předtím nabídnout e-mailem. Rád jej od vás vykoupím a přivedu znovu k životu.

Používané materiály

V dílně mám velký výběr materiálu skladem. Díky tomu, je z čeho vybírat, můžu se dát rychle do práce a nemusím čekat, až mi vybraný materiál doručí.

Pro většinu zakázek je možné vybrat si vhodný materiál na desky knihy. Plátno, kůži, napodobeninu kůže nebo různě zdobené papíry. Stejně tak u mne naleznete vhodné materiály na předsádky nebo listy zápisníku. Od bílého ofsetu, přes barevné ruční papíry až po exotické rýžové papíry z Číny.

S většinou svého skladového materiálu pracuji několik let a mám ověřené jeho vlastnosti. Pomůžu vám proto vybrat ten nejvhodnější podle vašeho přání.

materialy